Porselen Diş Kaplama Fiyatları


Sabit kaplamalar; çok madde kaybı olmuş dişleri restore etmek ve doğal bir görünüme kavuşturmak için tercih ettiğimiz protez şeklidir. Sabit diş protezleri metal destekli porselen, zirkonyum, empress, e-max gibi değişik malzemelerden yapılabilir. Hastanın ağız muayenesi sonrasında hangi protezin uygun olduğuna diş doktoru ile birlikte hasta karar verir. Sabit diş protezleri metal destekli porselen, zirkonyum, empress, e-max gibi değişik malzemelerden yapılabilir. Değişen kur fiyatları, değişen maliyetler, tahmin edilemeyen zam oranları, hastaya özel planlama ve tekniklerden dolayı fiyat yayınlamak yanıltıcı ve değişken olabilir. Ücretsiz muayene ile gerçek fiyat bilgisi almak için klinik ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

  • Sabit Protezde Kullanılan Diş Kaplama Materyalleri Fiyatı Değiştirir Mi?
  • Sabit Protezde Seçilen Porselen Diş Çeşitleri Hangi Durumlarda Gereklidir?
  • Porselen Diş Ağızdan Sökümü Nasıl Yapılır?

PORSELEN DİŞ KAPLAMA ÇEŞİTLERİ FİYATI DEĞİŞTİRİR Mİ?

Sabit diş protezleri metal destekli porselen, zirkonyum, empress, e-max diş gibi değişik malzemelerden yapılabilir, seçimler vakaya göre farklılık gösterir. Hastanın ağız muayenesi sonrasında hangi diş protezinin uygun olduğuna diş doktoru ile birlikte hasta karar verir. Diş hekimi uygun olabilecek teknikleri tek tek detaylı bir şekilde anlatır. Hastanın kötü alışkanlıkları, dişeti sağlığına gösterdiği özen, sistemik rahatsızlıklarının varlığı, diş sıkma oranı diş protez seçimini etkileyen faktörlerdendir.

Empress (Full Porselen) Diş Kaplama Materyali: Maliyeti en yüksek grup olup, özel teknisyenlerle çalışılan diş kaplama çeşididir. Kişinin kendi dişine en yakın formda, renkte, yüzüne ve altın orana uygun tasarlanır. En estetik diş kaplama çeşitlerindendir. Memnuniyet oranı çok yüksektir.

Zirkonyum (Full Porselen) Diş Kaplama Materyali; Kişinin kendi dişine en yakın formda, renkte, yüzüne ve altın orana uygun tasarlanır. Oldukça estetik diş kaplama çeşitlerindendir. Memnuniyet oranı çok yüksektir. Tam seramik olduğundan ışığı doğal diş gibi geçirir. Empress diş kaplamalarına göre daha uygun maliyettedir.

Porselen Yaprak Dişler: En çok tercih edilen estetik diş tedavilerinden biridir.. Dişin ön bölgesine yerleştirilen çok ince bir porselen tabakasıdır. Maliyeti en yüksek grup olup, özel teknisyenlerle çalışılan diş kaplama çeşididir. Kişinin kendi dişine en yakın formda, renkte, yüzüne ve altın orana uygun tasarlanır. En estetik diş kaplama çeşitlerindendir. Memnuniyet oranı çok yüksektir.

Metal Destekli Porselen Diş Kaplama: En az maliyetli, ekonomik diş kaplamasıdır. Altyapısında kesilmiş dişin etrafını tam saran metal yapının üzerine çalışılan en eski tedavi yöntemlerindendir.  Dezavantajı ışığı az yansıtması ve metalin hacmidir. En geleneksel ve oldukça uzun ömürlü kullanılan diş kaplama çeşididir. Üzerine hareketli protez de yerleştirilebilinir. İnce biyotipli hastalarda metal rengi yansıma yapabilir. Vakaya göre tercih edilen bir diş kaplama çeşididir.

 

 

Porselen Diş Kaplaması Ne Zaman Yapılmalıdır?

Dişinizde aşınma, kırık, çürük kanal tedavisi veya büyük dolgular sebebiyle çok fazla madde kaybı varsa, eksik diş varsa sabit diş kaplamaları önerilir. Amaç dişin kırılmasını ve kaybını önlemektir. Çekilen dişlerin yerine implant yerine diş kaplamaları da tercih edilebilinir.

 Porselen Diş Ağızdan Sökümü Nasıl Yapılır?

Porselen diş sökümü için özel aletler gerekir. Bazı vakalarda porselen dişleri tek tek kesmek gerekebilir. Bazı sabit protez vakalarında özel lazerlerle de kesilebilir. Bazen oldukça uzun sürebilir. Porselen diş söküm sonrası alt dişlerin sağlığından emin olunup yeni diş protezleri öyle tasarlanmalıdır.


Whatsapp
İnstagram
Hemen Ara
Yol Tarifi