ESTETİK GÜLÜŞ TASARIMI


Estetik gülüş tasarımı nedir?

 Estetik gülüş tasarımı  ile ilgili son gelişmeler düzgün yüz ve diş oranlarına sahip olabilmeyi sağlıyor. Estetik gülüş tarımında altın oran baz alınarak yüzünüzün anatomik detayları dahi değerlendiriliyor.

 

İnsanoğlu yaş aldıkça dudaklar çoğunlukla hacim kaybeder, dudak çevresinde kırışmalar meydana gelir ve yüz çökmeye başlar. Bazı bireylerde ufak dokunuşlar ile gülümseme detayları düzeltilerek estetiğe kavuşulabilir. Estetik gülüş tasarımı nedir? Estetik gülüş tasarımı doğal bir gülüşe sahip olmak için kişiye özel diş, dişeti, yüz oranlarını analiz edilerek uygulanan tedavi yöntemidir.

Son dönemlerde artan estetik görünme merakı ve gelişmeler günümüzde önemli bir rol oynamaktadır. Estetik gülüş tasarımında yüz güzelliği ve diş estetiği  bir bütündür. Gülerken diş etlerinin ne oranda göründüğü, dişlerdeki çapraşıklık, dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları  gülüşünüzü, yüzünüzü, duruşunuzu etkiler. Üst çene ön dişler, hastanın yüzüne göre kare, üçgen veya oval  formların doğru seçilmesiyle doğal bir görünüm sağlar. Doğala en yakın olması amacıyla; diş tedavilerinde malzeme seçiminde ışık geçirgenliği iyi olan kompozit ve porselen materyaller tercih edilir.

Estetik gülüş tasarımında  pembe estetik için diş etlerinde şekillendirmeler yapmak, , diş ile aynı renk ve geçirgenlikte kompozit dolgular, zirkonyum kaplamalar,  lamina porselenler, diş beyazlatma işlemleri uygulanabilir. İşlem sonrası öneriler oldukça önemlidir. Estetik gülüş tasarımı sonrası kurallara uyulmalı, sert ve çok yapışken şeyler yenmemelidir.

Zayıf Diş Estetiği ile özgüven eksikliği olabilir.

Diş estetiğinin kötü olması kişide özgüven eksiliğine sebep olabilir. Kişinin yaşam kalitesini etkiler. Diş hekimleri olarak, hastanın dişlerinin görünümünü iyileştirme isteklerini anlamak sadece estetik amaçlı değil psikolojik amaçlı da olmalıdır. Estetik gülüş tasarımı  bu aşamada devreye girer. Bilimsel ve sanatsal bileşenlere dayalı ilkeler gülüş tasarımını oluşturur. Başarılı bir sonuç elde etmek için kişiyi çok iyi dinlemek, ne istediğini iyi anlamak önemlidir.

Hayallerdeki Gülüşler  

Hayalimdeki gülüşü nasıl yaptırabilirim diyorsanız, işte estetik gülüş tasarımının sırrı: Sadece renk önemli değildir.

Özel teknolojiler kullanarak doğru analizler yapılabilir.

Boyutlar, şekil, kullanılacak özel materyaller çok önemlidir.

 

 

Hayalinizdeki gülümseme için öncelikle tedavi planı ve uygun bir teşhis konulmalıdır. Estetik gülüş tasarımında ilk hedefimiz, hastalar için olabildiğince maliyeti düşürerek, çoğunlukla korumacı tedavi yöntemleri ile tedavi yapmaktır.

Estetik gülüş tasarımı gibi bir tedaviye başlamadan önce dişetlerindeki problemler çözülmelidir, dişlerde çürük olmamalıdır.  Diş doktorunuz tarafından radyolojik ve genel muayene yapılmalıdır.

Estetik gülüş tasarımı faydaları nelerdir?

 

Doğal formlarda, yüze uygun, özgüven arttıracak ve rahat gülmenizi sağlayacaktır.
Daha doğru çiğneme, dişteki güçsüzlüğü giderme hedeflenecektir.

Daha sağlıklı, aynı renkte, dişetiyle uyumlu pırıl pırıl gülüş sağlayacaktır.

 

 

 


Whatsapp
İnstagram
Hemen Ara
Yol Tarifi