E-Max Dişlerle Gülüş Tasarımı Nedir?


Dünyada estetik diş hekimliğinin öne çıkan uygulamalarından biri olan E-Max kaplamalar, metal veya zirkonyum alt yapıya ihtiyaç duymadan uygulanan güçlü cam porselenlerdir. Estetik açıdan doğal ve ince hazırlanabilme özellikleri nedeniyle, özellikle ön bölge porselen lamina veneer uygulamalarında tercih edilen bir malzemedir.  Işık geçirgenliği oldukça yüksek olduğundan doğal diş görünümüne en yakın sonucu verir. Ayrıca, tek diş kron tedavileri ve kısa köprülerde de kullanılabilir. Metal içermediği için alerjik reaksiyon riski taşımaz.

E-Max hangi tedavilerde kullanılır?

E-Max kaplamalar, çeşitli diş estetiği uygulamalarında kullanılır. Bunlar arasında porselen lamina veneer, inley ve onley dolgular, implant üstü yapılar, tek diş kron kaplamaları ve kısa köprü tedavileri bulunmaktadır.

E-Max Dişlerle Gülüş Tasarımı Nedir?

E-Max kimlere uygulanır?

 E-Max, gülüş tasarımına ihtiyaç duyanlar, diş pozisyon bozukluğu yaşayanlar, renklenme sorunu olanlar, şekil ve doku bozukluğu yaşayanlar, çoklu restorasyon gereksinimi olanlar, diş aralıkları bulunanlar ve aşınmış dişlere sahip olanlar gibi çeşitli durumlara yönelik bir seçenektir.

E-Max’in ömrü ne kadardır?

Klinik olarak kanıtlanmış olan E-Max, esneklik ve kırılma direnci açısından çok dayanıklıdır. Bu süre, kişinin ağız bakımı ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir.

E-Max’ın avantajları nelerdir?

Yüksek ışık geçirgenliği, doğal görünüm, minimum diş aşındırma ihtiyacı, yüksek dayanıklılık, çeşitli uygulama seçenekleri (lamina, kron, köprü, onlay, )düşük sıcak ve soğuk iletimi, alerjik reaksiyon riski olmaması, plak birikimini önleme gibi avantajları vardır.

Zirkonyum’un avantajları nelerdir?

Zirkonyum, uzun ömür, yüksek basınca direnç, yüksek ısıya dayanıklılık, diş eti ile uyum, hassasiyetsizlik, alerji riski olmama, mikroorganizmaların tutunamaması gibi avantajlara sahiptir. Ayrıca, doğal bir görünüme ve ağız dokularına uyum sağlama özellikleri, içeriğinde gri renkli metal bulunmaması ve dişlere kolay yapıştırılabilme yeteneği, klasik kaplamalara göre daha az aşındırma ile uygulanabilmesini sağlar.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği alanında kullanılan diğer yöntemler arasında porselen lamina veneerler, zirkonyum, beyazlatma (bleaching), pembe estetik, porselen inlay/onlay dolgular ve bonding gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu yöntemler, diş estetiğini geliştirmek ve hastaların gülüşlerini daha çekici hale getirmek için kullanılır.

Diğer Blog Yazılarımız


Whatsapp
İnstagram
Hemen Ara
Yol Tarifi